Дневен хороскоп за понеделник, 11.02.2019:Избегнувајте непотребни компликации и големи предизвици – Голема упорност понекогаш донесува спротивен ефект

Овен
Љубов:
Нема причина да се однесувате тешко кон саканата личност.Голема упорност
понекогаш донесува спротивен ефект.
Работа:
Вие се однесувате нерасположено и се обидувате да ги постигнете вашите бизнис намери надвор од официјалните протоколи, но тоа има и своја цена.
Здравје:
Добро ќе ви дојде да се забавувате, како идобра релаксација и одмор.

Бик
Љубов:
Вие сте вознемирени од нечие присуство. За среќа, партнерот има добра идеја и знае како да ве развесели на различни начини.
Работа:
Важно е да се разгледа практичната страна на деловните договори. Потиснете ја својата суета, секогаш има начин да ги постигнете своите намери.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои психолошки ве обременуваат.

Близнаци
Љубов:
Избегнете ситуации за кои немате доволно трпение и не ја губите присебноста поради
средба со атрактивна личност.
Работа:
Нема потреба да зборувате гласно за вашите бизнис планови. Бидете претпазливи, не е во ред погрешен потег да ви носи загуба.
Здравје:
Преминете на диетална исхрана со повеќе витамини.

Рак
Љубов:
Нема причина да се сомневате во вашите чувства или договорот што го имате со саканата личност. Делувате премногу строги.
Работа:
Некој ви наметнува различни обврски. Доволно сте мудри да ги оправдате очекувањата,но и
да ги заачувате личните интереси.
Здравје:
Преминете на диетална исхрана со повеќе витамини.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто …