(ФОТО) Искривени вредности: Романа – „Се срамат од мене бидејќи немам кило пудра и шминка на мене а правам сирење, молзам кози, овци и крави…“ – споделете за да ја поддржиме!

Секој има свои погледи на живот и свои сфаќања…Свои љубови, страсти, желби…не сакаат сите да живеат во град…Ги има и оние кои се задоволни со животот на село и својата работа…
И, навистина да не се тие не би имале многу нешта – како на пример тоа што оваа млада девојка го произведува…Но, и пречи односот кон неа…
„Живеам на село и се занимавам со правење козјо, овчо и кравјо сирење…
Но, многумина се срамат од мене бидејќи чувам и молзам крави, кози и овци…Бидејќи немам кило пудра и шминка на себе…немам силикони, мртва коса и напумпани усни…Се однесуваат како нешто да ми недостасува…дека не сум своја…бидејќи според нив ја трошам малдоста на село…не знаат дека селото е мојот живот…Но, ако вие не се срамите од мене а ви се допаѓа ова што го правам поддржете ме со убав коментар и споделете го мојот пост….“, напиша младата Романа на Фејсбук и поттикна на многу размислувања…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Невиден натпревар со необичен резултат: Гостите играле со седум играчи и загубиле 20:0!

Последното коло од Seria C во Италија донела несекојдневен натпревар… Домашните победил со 20:0, а …