Дневен хороскоп за сабота, 09.02.2019:Пред нас е фантастичен ден, ваше е само да му се препуштите и дадете шанса да ве води во вистински правец!

Оваа сабота е актуелен Меркур во секстил со Уран, и ете ни прекрасен почеток на викендот. Пристигнуваат енкои добри вести, ќе има и плодоносни разговори. Комуникацијата ќе биде остра, рпецизна и директна, повеќе остри и оригинални мисли, идеите ќе доаѓаат еднапо друга, а вие во тој налет на инспирација одлично ќе се нсаоѓате…Ќе го воодушевите соговорникот, и ќе бидете окружени со одлично друштво.
Пред нас е фантастичен ден, ваше е само да му се препуштите и дадете шанса на секстилот да ве води во вистински правец.
Уживајте во овој прекрасен ден!

Овен
Работа
Нечии зборови ви оставаат лош впечаток, но деловните правила се менуваат брзо и во таа смисла треба да издржите нечија критика. Наведете го вниманието и енергијата до решението на некои корисни цели.
Љубов
Наместо да барате некаква лажна утеха во нечие друштво, бидете искрени кон саканата личност. Потребно е поголемо емотивно разбирање.
ЗДРАВЈЕ
Задоволително.

Бик
Работа
Треба да го оцените најдобриот момент за ефективна акција, со цел целосно
постигнување на вашите бизнис цели. Затоа, не инсистирајте на работи што не можат
да заживеат во реалноста или да се променат за ваша корист.
Љубов
Вашето емотивно задоволство зависи од тактиката што ја применувате на вашата сакана личност.Различни ситуации во кои се наоѓате подразбираат примена на соодветна улога.
Здравје
Проблеми со зглобовите.

Близнаци
Работа
Некој ги одобрува вашите идеи, што е доволна причина да се вклуете нови услови кои
ги задоволуваат вашите интереси и потреби.
Љубов
Во средбата со саканата личност, важно е да се чувствувате позитивна инспирација и реален поттик за среќа. Сè е можно да се промени или да се постигне, ако имате доволно стил.
Здравје
Склоност кон настинки.

Рак
Работа
Лицето кое има негативен став кон вашите идеи нема да го промени своето мислење и после
проширени дискусии. Конфликтот во решавањето на деловните интереси создава дополнителни тензии во односите со соработниците, бидете внимателни и промислени.
Љубов
Планирајте романтична забава за двајца. Љубовта е „мистериозен код” кој функционира
позитивно на вашето расположение и мотивација кога сте со блиска личност.
Здравје
Одлично.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто …