(ВИДЕО) Мобилниот екпслодирал додека телефонирала: Погледнете како настрадала жена поради нешто што сите го правиме!

Жена вработена во државна служба во Индонезија е повредена откако нејзиниот мобилен телефон експлодирал додека телефонирала.
Нетиа (27) претрпела изгореници по лицето од телефонот кој бил приклучен на полнач.

Таа успеала да се тргне од масата но подоцна се онесвестила и колегите ја одвеле во болница каде и биле санирани изгорениците по лицето и рацете.
Можеби оваа незгода на еден начин ќе влијае да ги користиме „хендс фри“ можностите. На пример во Шведска луѓето телефоните ги држат подалеку од себе, додека телефонираат и зборуваат во „хендс фри“ што им донесува олеснување во повеќе случаи. Во еден на пример како овој на жената во Индонезија а од друга страна се намалува зрачењето од мобилниот.

Фото: Printscreen/ Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …