(ВИДЕО) Брзи крофнички со сирење

Пробајте, сугурно нема да се покаете!
Состојки: 2 јајца, 40 г сончоглед (чистен), 140 г солено сирење, 1 лажичка куркума, 2 лажички црвен ким, 1 лажичка прашок за печиво, 200 мл јогурт, 200 г брашно.
Подготовка: изронете го сирењето па додајте ги сите зачини и семки, јајцата и јогуртот и соединете. Доколку не е солено додајте и сол. Потоа вмешајте го брашното и замесете тесто.
Во длабок сад загрејте масло. Со лажичка земајте од смесата и ставајте во врелото масло.Чекајте да поцрвенат па вадете ги на кујнска хартија.
Извонредни брзи крофнички за појадок или вечера…

Извор: Youtube / Recepti Brigita Husic

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Знаење и искуство на стручњак – СРЦЕВ БОЛЕН САКАЛ С*КС, ПА МУ ОВОЗМОЖИВ БРЗА ПОМОШ ПОД ПРОЗОРЕЦОТ: Доктор Солаковиќ открил провереен ТРИК за ЉУБОВЕН ЧИН! После ова во креветот повеќе ништо нема да биде исто!

Д-р Емир Солаковиќ зборувал за сексот и придобивките од сексот, како и за ризиците што …