Дневен хороскоп за петок, 08.02.2019:Не очекува ден преполн со добра позитивна енергија и расположение, инспириран со оптимизам – Уживајте додека трае и да го осветли со среќа!

Овој викенд како прекрасна вест која ќе го одбележи денот не дочекува Сонцето во секстил. Ова е прекрасен аспект, преполн со добра позитивна енергија и расположение, инспириран со оптимизам. Ова е ден за сите на кои им треба ентузијазам, иако оние безнадежно песимистични нема многу да се поместат од своето заробеништво. Иако кус, овој аспект ќе биде многу влијателен и ќе го донесе токму она што ви треба за да сите проблеми и воопшто животот го согледате од друг агол, дека се’ всушност и не е толку лошо! Уживајте додека трае, дозволете овој тригон да ве носи низ денот и дозволете му да влезе во вашиот ден и да го осветли со среќа!
Ви посакуваме прекрасен ден!

Овен
Работа
Вие активно работите на различни страни, но не можете да добиете сè што сакате. Треба да ја подвлечете линијата некаде и да се задоволите со просечните резултати.
Љубов
Нема потреба да се оптеретува вљубената личност со нови планови и идеи што можат да почекаат некое подобро време.
Здравје
Нема промени.

Бик
Работа
Недоразбирањето што ве следи во средбата со вашите соработници поставува нови прашања за заедничката доверба и бизнис интереси. Вие не можете да го контролирате вашето незадоволство.
Љубов
Делувате вознемирено, навредени од однесувањето на вашиот партнер или изговорите што упорно ги користи.Вие не верувате во сè што слушате.
Здравје
Се чувствувате уморни.

Близнаци
Работа
Ако сакате да ја завршите работата, променете ја вообичаената тактика.Прифатете повеќе современи методи за да одговорите на различните предизвици.
Љубов
Важно е во нечие друштво да се има емоционална блискост. Ако сте слободни, ќе делувате
многу провокативно за средината.
Здравје
Проблеми со забите.

Рак
Работа
Вложувате големи напори, но некој нема доволно почит за вашите деловни резултати.Сепак, вие сте лице кое нема да дозволи неправедно да ве казнуваат.
Љубов
Во емоционална смисла, прифатете ја идејата или решението на партнерот. Нема потреба да
се надмудрувате, вашиот партнер не ви сака ништо лошо, сигурно.
Здравје
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто …