(ВИДЕО) Најубаво видео за Македонија: Нев и Калина уживаат во изведбата на „Македонија, Земјо Најмила“

Секој си ја сака татковината а Нев и Калина тоа го покажуваат на нивен начин…
За пeсната „Македонија, Земјо Најмила“, Невена и Калина со пријателитре снимиле спот…Но, не е само тоа што песната има спот туку љубовта која овие млади луѓе ја „емитуваат“ додека пеат за нивната најмила земја…а според нас ова е еден од најубавите спотови за Македонија. (Субјективно, но секој има право на свое мислење)
Емоциите ќе ве удрат како најубав морски бран, пенлив и солен но солта нема да ве намршти туку ќе ви донесе насмевка како на лицата на овие млади луѓе…


Слушнете и видете ја нивната „Македонија“:

Нев & Калина – Македонија, Земјо Најмила
Музика/Аранжман: Невена Нешкоска
Текст: Невена Нешкоска, Калина Нешкоска & Емилија Карафилоска
Mixing/Mastering: Donny
Монтажа/Тонска Обработка: MEGA Production


Нев & Калина – Македонија, Земјо Најмила 🇲🇰️Музика/Аранжман: Невена НешкоскаТекст: Невена Нешкоска, Калина Нешкоска & Емилија КарафилоскаMixing/Mastering: DonnyJМонтажа/Тонска Обработка: MEGA Production

Gepostet von Nev Neškoska am Montag, 4. Februar 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …