(ФОТО) Остров на кланови кои ја виделе иднината: Опуштете се во куќите на дрва и во џиновски гнезда

Рунг-Нок кланот кој симболизира вили дизајнирани во облик на птичји гнезда од останатите се разликувал со нагласената креативност, а собирал уметници, музичари,астролози, филозофи и поети.
Поради поволните цени на сместување и храна, како и лудите ноќни забави Тајланд е една од дестинациите од која туристите не можат да се заситат. Во зависност од желбите секој може да пронајде сместување по свој џеб, а на Тајланд не недостасува ниту луксузно сместување. Една од омилените романтични дестинации е Кеемала еколошкиот ресорт на Пнукет со разновидни можности на сместување.

Потпирајќо се на историјата и традицијата Кеемала со дизајнот ги инспирирала локалните кланови кои се разликуваат во уверувањата и филозофијата на поимањето на светот.
Така Ве-Ха, или небески клан собирал астролози, исцелувачи лекари и иноватори кои граделе повишени домови за да бидат послободни и покреативни. Седум вили со дизајнот ја одразуваат нивната филозофија.

Пространите вили на два спрата имаат спална соба, голем дневен престој, трепезарија и нестварно убава бања, како и базен со поглед на прашумата. А, со надоврешниот дел секоја вила има по 169 м2.
Рунг-Нок кланот кој ја симболизира вилата дизајнирана во облик на птичјо гнездо од останатите се разликува со нагласена креативност, а собирал уметници, музичари, астролози, филозофи и поети.

Верувале дека иднината може да се предвиди од ноќното небо, а се капеле на месечина за да нивните души живеат вечно. Вилите нудат поглед на море,прашума и одморалиште и вклучуваат пространа бања со монсунски туш и самостоечка када со волшебен поглед. Се простираат на 185. м2, вклучувајчќи базен и надворешна тераса за сончање.

Во зависност од вилата цените на сместување се движат од околу 450. евра, секако на ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

10. знаци дека имате совршен сопруг

Мудрите луѓе велат дека склучуваме брак од љубов, и во него навистина се запознаваме: и …