Дневен хороскоп за среда, 06.02.2019:И’ денес бидете несебични во дарувањето, скромни во очекувањата – Бидете вредни во својата работа!

Ниту денешната среда нема посебни случувања, барем кога станува збор за оние на небото, се’ е во знак на љубов и Венера која владее во добар дел од овој месец. И’ денес бидете несебични во дарувањето, скромни во очекувањата. Бидете вредни во својата работа. Односот со претпоставените е коректен. Се’ минува како што треба. Направете и од ваша страна така и да остане.
Ви посакуваме пријатен ден.

Овен
Работа
Некои луѓе дејствуваат премногу провокативно, но зависи од вас како ќе ги контролирате вашите чувства. Треба да се дистанцирате од различни непријатности.
Љубов
Партнерот има невообичаени идеи и одбива да ги слушне вашите забелешки. За среќа, очекувате брз или лесен расплет на настаните.
Здравје
Лоша циркулација.

Бик
Работа
Состанокот со едно лице ги потврдува вашите прогнози. Новиот бизнис успех делува како голем поттик за вашата околина. Вие не сакате некој да ве успори.
Љубов
Бидете сигурни дека ќе ги постигнете своите емотивни намери или стекнете нечија наклонетост. Користете го вашиот шарм, но исто така и скапоценото зрно на разумот што го имате.
Здравје
Одлично.

Близнаци
Работа
Треба да се организирате правилно и да ги прилагодите вашите интереси за да постигнете различни цели. Дозволете си и одредена доза на препотентност.
Љубов
Направете по вашата совест и не ги игнорирајте своите желби. Покажете дека имате и такви посебни манири кои ја откриваат емоционалната страна на вашата личност.
Здравје
Проблеми со грбот.

Рак
Работа
Ве иритираат разни недоразбирања и нечии изјави. Комуникациските проблеми со соработниците се сведуваат на прашањето за приоритетите. Секој од вас сака подобра позиција.
Љубов
Вие преувеличувате во вашите барања кон саканата личност. Некој упорно ги игнорира вашите забелешки или пораки кои ги упатувате.
Здравје
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто …