Споделувајте за да и помогнеме на Маја Рековиќ: Се бара донор за да ја победи леукемијата!

Радио Валандово на Фејсбук објави апел за помош на Маја Рековиќ која се бори со леукемија и на која и е потребен донор…

„Барајќи ДОНОР за да се ја победам леукемијата, сретнав луѓе,кои безусловно и несебично дојдоа да помогнат..никогаш не помислив дека на ваков начин ќе барам помош..ама вашите 5ml крв (не е важна крвна група) од 18-59 години, можат да ми го спасат животот..Доколку можете да се организирате и да дојдете до Скопје, Институт за Имунобиологија и Хумана генетика(Државна болница) ќе ми дадете надеж дека ова сонце и мене ќе ме грее уште долго. ЛУЃЕ МИ ТРЕБАТЕ! ДА ДООБЈАСНАМ…на институтот се пријавувате дека сакате да станете донор…доколку сте соодветни јас ќе знам…“


Да помогнеме сега! (споделувајте)Апел за помош од Маја Рекович!Барајќи ДОНОР за да се ја победам леукемијата, сретнав…


Gepostet von Radio Valandovo 91.6 fm am Montag, 4. Februar 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …