Дневен хороскоп за вторник, 05.02.2019:Денешниот ден нека ви мине во мир и слога, љубов и внимание – Несебично делете и не очекувајќи ништо за возврат

Денешниот вторник минува без активни случувања на небото, би требало да мине без турбуленции, барем кога станува збор за планетите. Генерално, цел месец нема да биде тежок за преживување – има само неколку квадрати и тоа е се. Во добар дел од месецот тука е Венера па ова е и тоа како месец на љубовта, иако на самиот ден на љубовта на 14. нема да биде активна. Денешниот ден нека ви мине во мир и слога, љубов и внимание. Несебично делете не очекувајќиу ништо за воврат.
Ви го посакуваме секое добро!

Овен
Работа
Вие сте пред нова деловна дилема и ви треба некој добар совет. Нема потреба да ги преценувате вашите можности. Важно е да го задржите нивото на успешна соработка.
Љубов
Понекогаш вашиот љубовен живот не е доволно интересен и возбудлив како што би посакале
, но имате добра волја да го промените.
Здравје
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Соодветните информации обезбедуваат пошироки можности за добар избор и деловна афирмација. Вашите соработниците имаат добри идеи и затоа обрнуваат внимание на сите корисни информации.
Љубов
Можно е дека случајно сте наштетиле на нечии чувства. Гласот на совеста ве потсетува на
искрено извинување. Покажете знаци на внимание и искрена посветеност.
Здравје
Вкочанетост.

Близнаци
Работа
Ако немате доволно интерес да се посветите на некои здодевни теми, бидете Искрени и не давајте официјални ветувања. Ви недостасува подобра концентрација.
Љубов
Од друга страна, преголема доза на храброст или емоционално самоволие може да го комплицира заедничкиот живот и врска со саканата личност.
Здравје
Нервозни сте.

Рак
Работа
Без оглед на вашата интелектуална снаодливост и ефикасност, постојат нешта кои не се
вклопуваат во вашата бизнис проценка. Некои критики имаат негативен ефект.
Љубов
Во емоционална смисла, се грижите без вистинска причина. Саканата личност во моментов не сака да ви ги довери своите мисли. Самите постапки доволно зборуваат за нечии чувства.
Здравје
Проблеми со синусите.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА ЗА УБАВО ПОПЛАДНЕ: Мајката не можела да го смири бебето во авион па работите ги презел стјуардот!

ПРВИОТ лет со авион со мало дете е доста стресен, особено ако бебето е исто …