(ВИДЕО+ФОТО) Славата наспроти животот: Девојката на Роналдо ги минува најтешките моменти во животот!

Парите и славата не се се’ во животот бидејќи сите сме само обични луѓе со свои слабости и стравови…А, токму во таков страв, и покрај убавите работи кои и се случуваат последните две години ги живеела девојката на Кристиано Роналдо, Георгина…


Девојката на фудбалерот Кристиано Роналдо, Георгина Родригез поминува исклучително тежок период од животот. Имено, како што пренесуваат медиумите, таткото на манекенката после две години болничко лекување починал, а Геооргина ја напуштила Италија и веднаш заминала за Аргентина.


Таткото на Георгина, Хорхе Едуардо пред две години доживеал силен мозочен удар, поради што постојано бил на болничко лекување. Манекенката на криела дека нејзиниот татко, спортист и тренер на бројни фудбалски клубови, отсекогаш ѝ бил поддршка во животот.

Многумина сметале дека Георгина ги решила своите животни прашања откако е во врска со Кристиано, но таа секогаш истакнувала дека парите никогаш не ѝ биле важни.
Манекенката, која со Кристијно ја има биолошката ќерка Алана Мартина изјавила дека никогаш не прави разлика помеѓу нејзината ќерка и остатаните деца на Роналдо, кои ги добил со сурогат мајка и се труди сите деца да ги научи на вистинските семејни вредности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …