(ФОТО) Диета на Клои Кардашиан: 7. хранливи оброци

Нејзината исхрана се состои од седум хранливи оброци кои на телото му обезбедуваат доволно витамини и минерали, и напоредно го забрзуваат метаболизмот.
Клои Кардашиан со години водела битка со килограмите, а во моментот кога сакала конечно да направи нешто по тоа прашање ангажирала тим нутриционисти.
Светски диететичари и одредиле конкретен план на исхрана па риалити ѕвездата многу бргу ослабнала и своето тело го довела до совршенство.

View this post on Instagram

In #mycalvins @calvinklein #ad

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Таа повеќе пати истакнала дека никогаш не гладува, туку напротив, секој ден има седум здрави оброци.
Стриктно се придржува до менито, а продуктите како што се соја, џус, сушено овошје, печиво, како и сите видови млечни производи и сокови ги одбегнува.

1. оброк:1 лажица протеин во прав + 1 лажица путер од бадеми + овошје по избор, се’ заедно се блендира со лед и вода.
2. оброк: овошка по избор.
3. оброк: 100 г. пилешки гради со зеленчук и салата богата со железо (цвекло или спанаќ)

4. оброк: шоља целер или домати со 12. бадеми
5. оброк: шоља целер или домати + едно тврдо варено јајце
6. оброк: мрсна риба (лосос, бранцин, црн бакалар) + 200 г. зеленчук + салата
7. оброк: овошка по избор

View this post on Instagram

☾ Mommy and Baby True ☾

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Клои по раѓањето на ќерката Тру се вратила на своите редовни вежби и начин на исхрана и набргу ја вратила старата линија, иако многумина ја критикуваат дека премногу ослабнала.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

Фати забава со LISCA и #MyLiscaVibes го размрдаа Охрид

Викендов на Golden beach во Охрид,познатиот бренд Lisca организираше дружба под името „Фати забава со …