(ФОТО) Парите од крстот во Муртино донирани за лекување на сограѓанинот Никола

Бог се јави, за многу години празникот… А тебе Гоце Христоманов и на твоите другари едно големо браво и благодарност за вашата одлука…
32. Годишниот Никола Новоселски од с. Муртино-Струмица пред неколку години доживеа тешка сообраќајна несреќа од која сеуште се опоравува. Се здоби со тешки телесни повреди на главата кои предизвикаа трајни последици.

Неговите пријатели од Муртино парите кои ги собрале откако го фатиле крстот ги донирале за Никола. Мара Новоселска, мајката на Никола на својот фејсбук профил напиша:
„Бог се јави, за многу години празникот… А тебе Гоце Христоманов и на твоите другари едно големо браво и благодарност за вашата одлука парите донирани за крстот да ги донирате за Никола. Бог да ви дари среќа и здравје“.

Bog se javi, za mnogu godini praznikot… A tebe Goce Hristomanov i na tvoite drugari edno golemo bravo i blagodarnost…

Gepostet von Mara Novoselska am Samstag, 19. Januar 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумецот од сериите „НЦИС“ и „Бул“ ослабнал 20. килограми без „теретана“ – Открил и како!

Актерот Мајкл Ведерли, sвездата на сериите „Бул“ и „НЦИС“, неодамна призна дека се здебелил. За …