(ФОТО Галерија) Напуштено кинеско село кое плени со својата убавина

Напуштено село на островот Гуоги
Напуштеното рибарско село на островот Гуоги на источниот кинески брег е прекриено со зеленило. Природата го освоиле селото кое неговите мештани го напуштиле.
Рибарите го напуштиле островот бидејќи финансиски повеќе им се исплатело да работат на копно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Најлуда свадба во Србија – извадил „зоља“ за да гаѓа јаболко 

Српските свадби ги следат низа обичаи, а еден е да се гаѓа јаболко со пушка. …