(ВИДЕО) Владимир Путин музицира на клавир: Најмоќниот човек на светот откри уште еден талент!

Гледајќи го ова видео човек слободно може да се запраша – има ли нешто што претседателот на Русија, Владимир Путин не умее…
Неговиот ПР тим малку, малку па ќе пушти нешто од приватниот живот на Путин, но не и од неговата интима, но сепак е интересно и за гледање и за читање коментари…
Добрите познавачи на класичната музика, а уште повеќе на умеењето на свирење на пијано, тврдат дека Путин навистина свири но не и мелодијата која е пуштена во позадина…
Е, што е вистина секој може сам да си заклучи но факт е дека Владимир Путин умее да свири на пијано. Колку е успешен е веќе друга приказна но човекот – свири!

loading...

Vladimir Putin – Piano

Vladimir Putin – Piano


Gepostet von Made in Russiа am Sonntag, 25. November 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПЕТ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОЧИТУВА СЕКОЈА СВЕКРВА: Само така ќе има совршен однос со синот и снаата

Сите знаеме за стереотипот за свекрвите, кој не е најпозитивен. Меѓутоа, во пракса често е …