(ФОТО) Здрав чоко крем од само три состојки

Рецептот е од Џенана Хањалиќ – Зимиќ која го подготвува за своите деца. После овој рецепт повеќе нема да имате изговор да купувате готови чоко кремови…


Состојки:
4 лажици какао прав
1/4 шолја (од 200 г) мед
1/4 шолја таан


Подготовка: прво измешајте ги медот и таанот убаво да се поврзат. Додајте го какаото и повторно убаво измешајте. Кремот чувајте го во стаклена тегла со капак во фрижидер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

3. зборови кои ќе го променат текот на вашата врска: Обидете се да го кажувате ова почесто и вашата врска ќе цвета

Три збора што треба да ги кажувате во врската… Еден љубезен збор отвора и железна …