(ФОТО) Мајка со вибратор му ги олеснила маките на своето бебе и „заработила“ бројни позитивни коментари

Бебето страдало од проблеми со дишењето предизвикани од јака настинка, а мајката се снашла најдобро што знаела и можела…
И’ покрај бројните книги за родителство, импровизацијата е таа која на крај на краиштата ги води родителите во одгледувањето на децата.
Се снаоѓаат како знаат и умеат, било да станува збор за успивање на новороденчињата, одвикнување на оние малку поголемите од пелени или пак за ублажување на здравствени проблеми.
Во оваа последна тема се запишала и една мајка која на своето девојче респираторните проблеми му ги ублажило со помош на вибратор.

Страницата „Melons and Cuties“ на Фејсбук и Инстаграм споделила фотографија од една своја членка, која на своето настинато бебе легнато на стомак во нејзината прегратка во бања полна со пареа и ги олеснува маките масирајќи ја со вибратор.
Откако е објавен, постот на Фејсбук бил споделен 15.000 пати и коментиран повеќе од 22.000 пати.
„Ако нешто има сексуална цел, не значи дека може да се користи само за таа цел“, е еден од многу бројните коментари.
„Страшно е кога детето е болно. Што и да делува во тој момент е добро“, вели друга мајка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една …