(ВИДЕО) Македонските ракометари втората победа ја прославија со „Бисер Балкански“!

Македонија на Светското првенство во Германија и Данска го совлада Бахреин со 28:23, а потоа во соблекувалната прославија со „Бисер Балкански“…
Има една вистина, има една МАКЕДОНИЈА… Како слават нашите јунаци!

Од соблекувалната

Има една вистина, има една МАКЕДОНИЈА.. како слават нашите јунаци! 🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Gepostet von Македонска спортска гордост am Sonntag, 13. Januar 2019

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) АО: Пуј првпат во полуфинале на Грен слем: Раониќ пропушти шанса!

францускиот тенисер Лукас Пуј првпат во кариерата се пласираше во полуфинале на некој Грен слем …