(ВИДЕО) „Тешко мина мојта младост“: Вака се веселат Македонци!

Дали е слава, некаков собир или пак роденден како во случајот, Македонци од сите делови на светот се веселат и радуваат со своите омилени – македонски песни.
Така било и на роденденот на Марина на кој пеел Дамјан Стојановски, достоен наследник на својот татко, Војо, кој остави длабока трага во македонските песни.
Македонците низ цел свет сакаат да ги слушаат своите песни и да се радуваат на својот матичен јазик – македонски.
Погледнете како било на роденденот на Марина:

ТЕШКО МИНА МОЈТА МЛАДОС ДОКТОРЕ

Тешко мина мојта младос доктореДамјан Стојановски-вака се веселат Македонците

Gepostet von Makedonski Narodni Pesni am Freitag, 16. November 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) АО: Новак Ѓоковиќ во полуфинале: Нишикори предаде во вториот сет!

Првиот тенисер во светот, Новак Ѓокоивќ, се пласира во полуфиналето на Австралија Опен откако Кеи …