(ВИДЕО+ФОТО) Новак Ѓоковиќ забавувал илјадници деца во Мелбурн!

Новак Ѓоковиќ е еден од омилените тенисери но и генерално спортисти во светот, а зошто е така покажал во Мелбурн пред започнувањето на Австралија Опен…
Ѓоковиќ со неколку свои колеги и колешки бил главна ѕвезда на „Детскиот тениски ден“ во Мелбурн во пресрет на Австралија Опен.

Новак со Григор Димитров, Милош Раониќ, Хјеон Чунг, Викторија Азаренка и Наоми Осака забавувал неколку илади дечиња собрани на стадионот „Род Лејвер Арена“.

Австралија Опен започнува во понеделник,рано наутро, а Ѓоковиќ походот по седмата титула ќе го започне со првиот меч во вторник наутро.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Снимка која најдобро покажува како се ризикува животот поради убава фотографија!

„Внимание, внимание! Лајкувајте и споделувајте го ова видео за да што повеќе луѓе разберат колку …