10. работи на кои мажите обрнуваат внимание кога размислуваат за брак

Бракот претставува најголем животен ризик за поголемиот дел од мажите и поради тоа многумина од нив одолговлекуваат околу тоа кога е потребно да се постави „најважното животно прашање“.
Сепак, добар брак повеќе добро прави на мажите отколку на жените. Затоа, со текот на времето многумина застануваат на лудиот камен.
Ако сакате да знаете како ја бираат жената која ќе ја оженат, продолжете да читате:
1.Пакет
Можеби звучи чудно, но мажите ги интересира „целиот пакет“. Тие сакаат жена која е „материјал за брак“, која можат да ја однесат да ги запознае неговите родители и која ќе биде доба мајка.

2.Генералната компатибилност
Многу мажи ќе се оддалечат од жената ако има лош карактер. Тие сакаат да имаат компатибилна личност која ќе ги дели нивните вредности, но ќе биде и доволно различна за да можат како пар да се дополнуваат.

3.Вашата финансиска состојба и кариера
Мажите кои сериозно размислуваат за иднината никогаш нема да одберат која цврсто не стои со своите две нозе на земја. Секако, ако заработува повеќе од вас, тоа нема да му биде никаков проблем затоа што тој уствари сака партнер кој ќе допринесува во семејството и тоа не мора секогаш да бидат парите. Едноставно сака покрај себе да има личност која има свои планови цели, и што е уште поважно да работи на нивното остварување.

4.Вашите животни цели
Не, целта на мажите не е само да бидат во брак. Потребна им е личност која размислува за иднината на бракот и која заедно со нив ќе работи на тоа да тој од ден во ден биде се подобар и подобар.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(Рецепт) Јадење кое отвора апетит: Крем салата од печени пиперки!

Неодолив вкус, салата која се јаде и отвора апетит. Со месо на било кој начин …