Дневен хороскоп за петок, 11.01.2019:Сега е ден кога протокот на енергија е совршен за некои радикални потези – куси, остри, брзи, бидејќи овој аспект не трае долго

Овој петок Сонцето е во коњукција со Плутон.Ова е ден на промени, движења, на нешто ново после периодот од неколку дена кога сме биле потполно закопани во себе и некое свое незадоволство кое сме го хранеле со било што само за да го одржиме во живот…Сега е ден кога протокот на енергија е совршен за некои радикални потези. Куси, остри, брзи, бидејќи овој аспект не трае долго. Но, како и сите тие, може да се направи чудо доколку се реагира на време. Ова важи само за оние кои имаат препрека пред себе.
Ви посакуваме убав ден!

Овен
Работа
Понекогаш не е доволно да се има добра идеја, бидејќи постојат различни околности кои ја отежнуваат успоешната реализација. Немате доволно енергија за да работите на паралелни работни места, постои листа на приоритети што треба да ги почитувате.
Љубов
Настапувате премногу театрално во вашето однесување и вашите зборови не звучат доволно убедливо пред лицето што го сакате. Променете го вашиот стил на однесување.
Здравје
Нема потреба за преценување на личните можности, чувствувате дополнителна напнатост.

Бик
Работа
Ви импонира сознанието дека некој ве претставува како успешна или невообичаена личност. Вашиот стил на изразување и бизнис резултати, делуваат како главен поттик за блиската околина. Треба да ги дефинирате новите правила во деловната соработка.
Љубов
Чувствувате емотивна наклоност и заедничка инспирација во средбата со некој близок. Совршено се надополнувате на различни нивоа.
Здравје
Емоционалната афирмација вовас предизвикува нова енергија.

Близнаци
Работа
Делувате како личност која има ефикасно решение за различни проблеми. Вие сте доволно квалификувани да ги исполните критериумите за успешен бизнис. Сепак, најдобри резултати произлегуваат од заедничка акција.
Љубов
Вие мудро ја смирувате вистината за “деталите” кои не се по нечија волја. Нема потреба да се потценуваат опциите на вашиот партнер, бидејќи тоа не е сè што мислите.
Здравје
Акумулирајте позитивна енергија, опуштете се.

Рак
Работа
Вие сте непотребно вплеткувате во различни деловни ситуации. Немате доволно енергија за да се вклучите во паралелни задачи. Несигурноста во проценувањето на вашите лични способности може да ве доведе до непријатна ситуација.
Љубов
Вие се однесувате премногу вознемирени, не можете да ги остварите сите ваши намери во средбата некој близок. Очекувате нов расплет на настаните.
Здравје
Во вечерните часови ќе почувствувате психолошка релаксација.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Се обидел, на бензинска, да украде Мерцедес: Реакцијата на сопственичката го шокирала!

Крадците мораат да имаат голема фантазија да да успеат во својата идеја, па се осмелуваат …