(Рецепт) Со овој напиток ќе излекувате синусна инфекција

Синусната инфекција е состојба кога доаѓа до отекување или воспаление на ткивото покрај синусот. До тоа доаѓа кога синусите се исполнети со течност и бактерии наместо воздух.
За среќа постои начин како да ја излекувате оваа инфекција.
Потребни состојки:
1/2 шолја чиста вода за пиење
1/4 шолја јаболков оцет
1 лажица мед
1 лажица бибер
1 лимон – исцеден сок

Подготовка:Сварете ја водата, а потоа ставете во шолја. Додајте го јаболковиот оцет и промешајте, па оставете да се излади на собна температура. Откако ќе се излади додајте бибер, мед и повторно мешајте. На крајот додајте сок од лимон и добро измешајте.
За најдобар резултат оваа течност се пие на празен желудник пред појадокот и пред спиење навечер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(Рецепт) Јадење кое отвора апетит: Крем салата од печени пиперки!

Неодолив вкус, салата која се јаде и отвора апетит. Со месо на било кој начин …