Дневен хороскоп за четврток, 10.01.2019:Тежок ден кој мора да се издржи – од утре следува подруг и пооптимистичен период!

Ниту денешниот ден не е баш светла точка оваа недела, но потребно е само уште малку да
се жртвуваме за да подоцна уживаме во поинаков период, кој почнува веќе со утрешниот
петок! Сеуште сме зашеметени со претходното празнување и многумина сте се одвикнале од
рутината на станување наутро и бројните обврски кои од рана зора чекаат на вас, па
севкупната депресија е нешто што треба да се умее да се преживее. Не е ниту вистински
момент за одмор или бегство од обврските, бидејќи што сте одморале сте одморале. Подобро
да се тгргнете и да се потсетите на ветувањето кое себе сте си го дале со влегувањето во
новата година. Затоа денес бидете вредни.
Добро утро и ви посакуваме пријатен ден!


Овен

Работа
Имате добри идеи и реална проценка, но немате доволно очекувана поддршка во кругот
на соработниците. Некој поставува погрешните прашања или има различни деловни интереси.
Љубов
Треба да ги разберете емоционалните намери на некој, но постојат различни сигнали кои ве
збунуваат и оставаат необичен впечаток што не може лесно да го протолкувате.
Здравје
Ќе ви годи некој вид спортски активности.

Бик
Работа
Вие не може лесно да ја убедите саканата личност да го промени своето мислење или одлука за некои заедничките планови што ги имате.
Љубов
Високата упорност во овој момент не донесува сосема позитивен ефект во средбата со
соработниците, па промените ја оригиналната тактика.
Здравје
Важно е да се ослободите од некои претерани грижи.

Близнаци
Работа
Ви треба огромна енергија и некаква поддршка, за да можете планираните обврски да ги завршите на време. Пронајдете ја во семејството и пријателите!
Љубов
Вие поставувате излишни прашања до блиска личност и на тој начин само индиректно поттикнувате ново сомневање. Нема причина за дополнителна загриженост која ја чувствувате.
Здравје
Обрнете внимание на вашите здравствени можности.

Рак
Работа
Некој ги потврдува вашите очекувања во деловната соработка. Но, немојте да бидте премногу наивни пред различни соработници, бидејќи зборовите на некој не се доволна гаранција за подолг период.
Љубов
Среќата е на ваша страна, се додека постои заедничка желба да се зачува емоционалната
блискост. Бидете поблиски од кога и да е со саканата личност, бидејќи денес би можело
повеќекратно да ви се врати.
Здравје
Неопходно е правилно да ги ускладитеите вашите желби и можности, избегнете претерување.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Се обидел, на бензинска, да украде Мерцедес: Реакцијата на сопственичката го шокирала!

Крадците мораат да имаат голема фантазија да да успеат во својата идеја, па се осмелуваат …