UNDERFEST 2019 го потврди и бендот на Music House на фестивалот

Music House e музичко училиште од Скопје од кое излегуваат евровизиски претставници, победници на фестивали, место од кое се формираат бендови и најважно, се создаваат убави спомени и пријателства.

Музичкото училиште “Music House” ви нуди едно интересно дружење со популарната музиката. Тоа што е својствено за “Music House” е квалитетниот и искусен наставен кадар, интересната програма која вклучува изучување на најпопуларните песни од современите музички стилови, неконвенционалниот пристап кон учењето и условите во кои се одвива наставата.

Наставниот кадар е составен од докажани музички имиња од македонската сцена со долгогодишно практично искуство.

Бендот Music House ќе се претстави на UNDERFEST 2019 во неделата на 07 април, 2019-та година. Влезот за сите посетители е бесплатен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) СЕКАДЕ Е ИСТО – Порака на соседите во Сплит станала хит на Фејсбук:„Поздрав неандерталци…“

ФОТОГРАФИЈАТА СО ПОРАКА на соседите од една зграда во Сплит предизвикала различни реакции после што …