(ФОТО) Еве на која храна Шер и го должи неверојатниот изглед во 73. година живот

Вистински предизвик покрај сите обврски е да се одржува здрав животен стил, односно да се вежба и правилно да се храните. Луѓето денес се зафатени, трчаат од состанок на состанок и повеќето време го минуваат на работа.
Сепак, многу е важно да се храните здраво и редовно да вежбате, а тоа најдобро го знае 72. годишната пејачка Шер.Оваа икона минатата година покажала дека може да издржи петминутен планк а ги следи и правилата на вегетаријанската исхрана.
“Не сакам месо и повеќето работи кои ги јадам се здрави“, открила пејачката и глумица.
Ретко пие или пуши и не се дрогира.

View this post on Instagram

2/7/17 Las Vegas, NV 🌟

A post shared by Cher (@cher) on

„Постојат работи кои не се здрави, а јас ионака не уживам во нив, како дрога и алкохол. Едно време пушев, а алкохол пијам во многу ретки пригоди, само три или четири пати годишно“, вели Шер.
Со текот на годините научила која храна и одговара и води сметка за тоа.
„Млечните производи не се добри. Ако морам да конзумирам млеко, ќе изберам посно. Сирењето го сметам за најлоша работа за телото. Мрсно е и ќе го зголеми нивото на холестерол во крвта“, појаснува таа.
Кога е на снимање се храни со батат и салати, но во правило избира интегрален ориз, мешунки, најчесто леќа, зеленчук, тестенини и овошје.

View this post on Instagram

#d2k

A post shared by Cher (@cher) on

“Тестенината ми дава многу енергија, како и овошјето како банани, папаја и нектарина, бидејќи содржат многу шеќер но е природен“, додала таа.
Со текот на годините научила и да срфа а во теретана минува пет дена во неделата.
„Тоа е нешто што отсекогаш го правам и во тоа едноставно уживам“ заклучила Шер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Снимка која најдобро покажува како се ризикува животот поради убава фотографија!

„Внимание, внимание! Лајкувајте и споделувајте го ова видео за да што повеќе луѓе разберат колку …