Родителите на 14 годишниот Кристијан молат за наша помош: Потребни се уште 4.300 евра, да донираме заедно!

Кристијан Андреев е дете на 14-годишна возраст кое боледува од многу тежок облик на аутизам и епилепсија.
Закажани се три сесии-операции на матични клетки во Турција кои ќе чинат 38.600 евра.
За неговите родители сумата е преголема и затоа истите ги замолуваат граѓаните да им помогнат во битката, да донираат.
Тие ја пренесуваат и желбата на неговата сеситричка Јована која посакува Кристијан да дојде на нејзиниот роденден и да ја прегрне наместо како досега да ја гребе и скубе.
Да ја покажеме хуманоста со тоа што ќе завртиме на броевите 070-143-161 за корисници на Т-мобиле и 143-463 за корисници на Вип.


Можете да помогнете и преку уплата на жиро сметка на име Кристијан Андреев 210-7000006478-05 за Македонија и IBAN CODE MK 07210501699259629 SWIFT TUTNMK22 NLB BANKA AD SKOPJE – Цел на дознака: Донација за Кристијан од странство.

Неговата мајка Весна, по новогодишните празници објави емотивна порака која ви ја пренесуваме во целост:


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Зверев признал дека боледува од дијабетес

Александар Зверев јавно признал дека со години боледува од дијабетес и најави формирање на фондација …