Видео за кое сите зборуваат:Во 2. дена имал 19. милиони прегледи

Швеѓанинот ПеуДиПие снимил сопствен преглед на годината,и за само два дена собрал милиони прегледи, а неговото видео гледачите го наградииле со 4,7 милиони лајкови…
На шведскиот Јутјубер Феликс ПеуДиПие Кјелберг не му се допаднал прегледот на годината кој го направил YouTube, па одлучил да направи свој сопствен.


На големо воодушевување на неговите следбеници, ПеуДиПие собрал повеќе од 19. милиони прегледи во само два дена, а неговото последно видео гледачите го наградиле со 4,7 милиони лајкови.
Од друга страна, прегледот на YouTube за годината што измина собрал неверојатни 14. милиони негативни реакции.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …