(ФОТО Галерија) Браво за 1ТВ: Конечно вистинска новогодишна програма!

Ако шетавте по македонските канали веруваме дека и вие се задржавте на програмата на 1ТВ…
Секако, имаше и зошто бидејќи после подолго време во македонскиот етер се подготви нешто…
Програмата ја водеше Сергеј Варошлија и водителите од „Екслузив“, но потоа пејачките ѕвезди „ги потиснаа“ во втор план и донесоа едно посвежо и оригинално испраќање на старата и пречекување на Новата година…
Колку што можевме да видиме во програмата учествуваа:Виолета Томовска, Ефто Пупиновски, Влатко Лозановски, Александар Тарабунов, Ѓоко Таневски,Благоја Груевски, Драган Вучиќ, Владо Јаневски, Јоце Панов, Ферус Мустафов,Кукулеле,…Лепа Лукиќ…Некого веројатно не споменавме но тоа не значи дека не го даде својот придонес во новогодишната програма…И, што е важно сите пееја во живо…Вистинска атмосфера за последната ноќ во годината…

Фото: Фејсбук

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Led Zeppelin: Култниот хит е плагијат!?

Судскиот панел од 11. судии од Деветиот окружен американски апелационен суд се согласил дека ќе …