(ВИДЕО) Близу Кина се појави “Бермудски триаголник”: 85. бродови исчезнале од непознати причини

Водите околу јужниот дел на Кина, Индонезија и Филипините се место на кое завршиле една четвртина од исчезнатите бродови

Новиот “Бермудски триаголник” се отвори во Кина откако 85 товарни и патнички бродови исчезнале во изминативе неколку години.
Мистеријата која го опфаќа исчезнувањето на товарните и патничките бродови во азиските води ги загрижува експертите во регионот.
Некои стравуваат дека оваа проблематична зона ќе продолжи да зема жртви, откако шест од десетте најголеми загуби се случија во близина на азискито тло.
Според извештаите на компанијата за осигурување , “Allianz subsidiary Global Corporate & Specialty”, водите околу јужниот дел на Кина, Индонезија и Филипините се место на кое завршиле една четвртина од исчезнатите бродови, пренесува германскиот весник “Велт”.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Секој месец му давале враќи пари да изигрува ВОЛШЕБНИК а сега има ГОЛЕМ проблем!

На улиците на Крајчестер, еден од најголемите градови во Нов Зеланд, веќе подолго време можете …