(ФОТО) „Тешки“ милијарди долари: Тие се славни и богати а нивните мажи се уште побогати!

Неретко глумиците за свои животни партнери избираат успешни бизнисмени…Една од нив е Селма Хаек која и самата е успешна продуцентка и глумица па на нејзиниот сопруг му требаше доста време да ја освои откако таа еднаш ја прекина свршувачката и покрај раѓањето на ќерката…


Кајли Куоко е втора најплатена телевизиска глумица, а ако кариерата и пропадне или го потроши своето богатство, не мора да се грижи. Нејзиниот сопруг Карл Кук е наследник на татковата софтверска фирма Intuit која вреди 3,1 милијарда долари.


Оскаровката Селма Хаек веќе девет години е во брак со Франсоа – Анри Пино, главен директор на компанијата Kering во чија сопственост се, помеѓу останатото,Gucci и Saint Laurent. Пино е „тежок“ 5 милијарди долари.


Манекенката Миранда Кер минатата година се омажила за основачот на Snapchat, Еван Спигел чие богатство се проценува на 2,9 милијарди долари.

Пред да стане принцеза од Монако, Шарлин Витсток била олимписка пливачка. За принцот Алберт се омажила во 2011. година., Богатството на Алберт се проценува на една милијарда долари.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ на Фројд: Одговорете на осум кратки прашања и дојдете до најдлабоката точка на вашата потсвест

Одговорите нека бидат она на што прво ќе помислите Зигмунд Фројд се смета за татко …