(ВИДЕО) Слушнете како Руската национална гарда ја изведува божиќната песна „Last Christmas” на Џорџ Мајкл

Хорот на Руската национална гарда го обработил хитот „Last Christmas” од групата „Вем“ од 1984. година.
Песната ја напишал Џорџ Мајкл кој почина пред две години, токму на Божик.
Еден од најголемите светски божиќни хитови доживеал многу изданија и обработка од познати изведувачи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) НАСЛОВНА СТРАНИЦА КОЈА КРЕНА ПРАШИНА: Синди Крафорд (55) позирала за Вог – без облека!

Насловната страница на списанието „Вог“ е украсена со нејзин портрет со нагласена фризура, но една …