(ФОТО) Фотографија на авион опточен со дијаманти предизвикала бура на социјалните мрежи!

Некои веднаш сфатила за што станува збор
Фотографијата на „Боинг 777“ опточен со дијаманти која Emirates Airline ја поделил во почетокот на декември предизвикала вистинска расправија на Твитер.
Некои веднаш сфатиле дека фотографијата не е стварна, додека други се восхитувале на убавината на авионот иако Emirates предупредил за што станува збор. „Дубаи во една слика“, „Немојте ова да му го покажувате на Трамп, ќе сака да го замени Air Force One“, се некои од коментарите на Твитер.


Се открило дека станува збор за дело на уметничката Сара Шејкел која на Инстаграм има повеќе од 560. илјади следбеници а фотографиите ги украсува со кристали.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот …