(ФОТО) Стојанче Ангелов ужива:„Мислиш мај е а не 27 декември!“

„Предновогодишна атмосфера, во моментов во Скопје.
Сонцето сјае, воздухот чист, цвеќето расцветано.
Да не се двата Дедо Мразовци позади мене, мислиш мај е, а не 27 декември“, пишува Стојанче Ангелов на својот профил на фејсбук…

И’, навистина,сонце, топло, како да не сме на само неколку дена од крајот на годината и почетокот на наредната и – се разбира е зима!


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на проектот LARTA на Дино Милосављевиќ во џез клубот BOVA во Истанбул

Со поддршка на Министерството за култура на Република Северна Македонија и македонскиот културно-информативен центар во …