(Рецепт) Народен лек против камен во бубрегот: Домашен еликсир од магдонос!

Бубрежните каменчиња се една од болестите на бубрегот која е многу честа и погодува милиони луѓе ширум светот.
Напиток кој помогнува при тешкотии поради камен во бубрегот е домашниот лек од магдонос.
Еден од најважните органи во телото се бубрезите, а колку може да боли камен во бубрег знаат само оние кои доживеале таква болка.
Виталните функции на бубрезите можат да бидат оштетени од многу причини. Бубрежниот каменец е една од болестите нс бубрезите која е многу честа и која погодува милиони луѓе ширум светот.
Ако и вие ги имате тие проблеми пробајте го овој природен напиток.

Состојки:
шака магдонос или листови коријандер
вода
Подготовка:>листовите ситно исечкајте ги и ставете во лонец. Налијте со вода и варете 10. минути. Оставете да се излади, исцедете и истурете во шише.Напитокот чувајте го во фрижидер.
Начин на примена:во текот на денот испијте една чаша и наскоро ќе забележите разлика. Сета сол и други отрови од вашите бубрези, како и иситнетите каменчиња, ќе излезат преку вашата урина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) РАКОТ НА КОЖА НЕ Е ШЕГА – На познат ТВ готвач му дијагностицирале четврти стадиум на рак:„Имам уште 12. месеци живот“

Британскиот шеф Тим Билтон, познат по учеството на кулинарската емисија „Great British Menu” на BBC, …