(ВИДЕО) „Македонско девојче“ одекнува на адвентот во Загреб!

Во Загреб започна годинешниот Адвент а на многуте сцени била изведена и „Македонско девојче“…
За тоа информираше Никола Ефтимов кој на својот профил на Фејсбук го постави видеото…
„Видеово го добив пред неколку минути од Загреб. Релаксирано за Адвент со Македонско девојче“.
И’, навистина кој би останал рамнодушен после вакво видео на кое се гледа како странци реагираат на изведбата на „Македонско девојче“, воодушевени снимаат, играат…
Браво за единственото македонско девојче!


Видеово го добив пред неколку минути од Загреб. Релаксирано за Адвент со Македонско девојче. <3


Gepostet von Nikola Eftimov am Mittwoch, 19. Dezember 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …