Пристигна вистинската зима: Еве какво време не очекува денес и наредните денови

Денес времето ќе биде облачно и постудено, ќе има повремени врнежи од дожд и снег, на места со појава на голомразица, а дневните температури во текот на денот ќе опаѓаат.
Поради разведрувањето особено ниски температури ќе имаме во среда и во четврток наутро кога ќе се спуштаат во интервалот од -10. до -2. степени додека на планинските места истите ќе се спуштат и под -10. степени.
Утринската температура ќе се движи од минус девет од нула, а дневната од минус два до седум степени. Во Скопје и околината слично време со утринска темпертура околу минус шест, а дневната до еден степен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Починале 22. лица: Денес се регистрирани 718 нови позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 …