(ФОТО) Кијану Ривс со години, во тајност, прави нешто поради што ќе го обожувате!

Кијану Ривс веќе со години, преку својата хуманитарна фондација, во тајност донира пари на детски болници.
„Имам приватна фондација која постои неколку години и им помогнува на детските болници и ги помогнува истражувањата за ракот. Не сакам моето име да се врзува за неа, само ја оставам фондацијата тоа да го работи“, рекол глумецот во едно интервју.
Кијану ги помогнува истражувањата врзани за рак и од лични причини. Имено, неговата сестра уште во деведесеттите починала од леукемија, но глумецот не зборува за тоа во јавноста.
Откритието дека Кијану донира пари во тајност ги воодушевил неговите обожаватели, а LAD Bible пишува дека тој е и’ инаку е еден од најсимпатичните и најпристапни глумци во Холивуд.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Методот на Алан Кар со помош на кој милиони луѓе престанале да пушат

„Ако ги следите моите упатства, ќе бидете среќен непушач целиот свој живот“, рекол Ален Кар, …