Секое утро половина килограм помалку: Чаша од овој сок пред спиење и до Нова година омилениот фустан „ќе ви биде точен“

Ќе исчезнат и’ течностите и надуениот израз на лицето…
За да му помогнете на организмот да продолжи да ја вари храната дури и кога спиете и со тоа го забрзате метаболизмот потребно е да направите неколку работи.
За почеток неколку часови пред спиење немојте ништо да јадете, а потоа непосредно пред одењето во кревет подгответе напиток од следните состојки:

сок од половина лимон
1 лажичка исечкан магдонос
малку цимет
1/2 лажичка оцет
Сето тоа измешајте го во 250 мл вода. Доколку не ви одговара вкусот можете да додадете лажичка мед или малку ѓумбир.
Доколку се придржувате до правилата би требало наутро да се разбудите полесни за половина килограм, а можеби е уште поважно дека воопшто нема да бидете надуени и отечени.
Уште побрзи резултати можат да се постигнат доколку вечерата во потполност ја замените со овој напиток, но дури и ако не го направите тоа после еден месец ќе бидете видливо послаби.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Led Zeppelin: Култниот хит е плагијат!?

Судскиот панел од 11. судии од Деветиот окружен американски апелационен суд се согласил дека ќе …