(ФОТО) Весна Петрушевска ја откри својата нова љубов: Ова е мажот кој и го украде срцето!

„Еве, ексклузивно ќе ви откријам дека имам партнер, заедно сме многу кратко, но среќна сум и задоволна…“
Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска неодамна откри дека по долго време повторно
е заљубена и не е „сингл“. Но деталите не ги откриваше, од причина, како што самата рече,
да не ја урочат. Сепак актерката се предомисли и на Инстаграм сподели фотографија со
својот сакан Зоран Ацидовски.

View this post on Instagram

🦋❤️🙏. Too shy shy Hush hush, eye to eye

A post shared by Vesna Petrusevska (@babymamarulz) on

„Too shy shy Hush hush, eye to eye“, напиша весна под фотогарфијата или во слободен превод „Премногу срамежлива срамежливост, гушка гушка, око кон око“.

„Еве, ексклузивно ќе ви откријам дека имам партнер, заедно сме многу кратко, но среќна сум и задоволна. Не ви кажувам детали за да не ме урочат“ – изјави актерката пред некое време во една тв емисија.
На својот профил на Инстаграм фотографија сподели и Зоран Ацидовски

View this post on Instagram

Jbg

A post shared by Zoran Acidovski (@zoranacidovski) on

Што да коментираме освен да им посакаме да им биде убаво и вљубено и понатаму!

Фото: Инстаграм

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумецот од сериите „НЦИС“ и „Бул“ ослабнал 20. килограми без „теретана“ – Открил и како!

Актерот Мајкл Ведерли, sвездата на сериите „Бул“ и „НЦИС“, неодамна призна дека се здебелил. За …