(ФОТО) Диета на нутриционист со која 100% за три недели губите 10% од телесната тежина

Новогодишните празници само што не дошле, но сеуште има време да најдете диета со која ќе симнете неколку килограми кои ве мачат. Денеска ви ја препорачуваме диетата препорачана од нутриционист…
Количествата на храна не се ограничени но познато е дека колку помалку се јаде повеќе се слабее, секако со соодветна физичка активност.

Прва и трета чиста недела:
1. ден – зеленчук – секаков
2. ден – варено месо
3. ден – ориз или палента
4. ден – млечен ден (сирења – секакви, јогурт…)
5. ден – јајца – на сите начини
6. ден – овошје – секакво
7. ден – печено месо (но не похувано со лебни трошки)

Втора недела – мешана
1. ден – варено месо + зеленчук (не мешунки, компир, ориз)
2. ден – печено или варено месо
3. ден – ориз со зеленчук
4. ден – млечно + зеленчук + јајца + овошје
5. ден – јајца + салата + овошје + јогурт
6. ден – само овошје – секакво
7. ден – месо + зеленчук

За време на диетата се препорачува употреба на маслиново масло, лимон и оцет.
Кафето се пие без шеќер, забранети се алкохол и сокови.
Со оваа диета 100% за три недели се симнува 10% од телесната тежина.
Откако ќе ја издржите диетата можете да ја повторите после една недела пауза.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ВИДЕО) Led Zeppelin: Култниот хит е плагијат!?

Судскиот панел од 11. судии од Деветиот окружен американски апелационен суд се согласил дека ќе …