(ФОТО) Писмо до Дедо Мраз: Само искрени желби за неопходни нешта – предност имаат добрите луѓе!

Кога сакате да испратите писмо до Дедо Мраз треба да имате предвид дека е многу зафатен човек.
Сите знаеме дека живее во лапонија, поточно во Рованиеми, каде можете да го посетите во неговата канцеларија.

Дедо Мраз и неговата прва дама
Ако Лапонија е многу далеку за вас оваа година но сепак сакате на дедо Мраз д аму ги кажете вашите божиќни желби бидете сигурни дека писмото ќе дојде до него во Арктичкиот дел од Финска, но ќе треба да му пишете.

Испраќање на писмо на Дедо Мраз на неговата точна адреса
Секоја година, кон крајот на ноември во Финска, Јоулипаки, е инаугурирана божикната сезона.(финското име на Дедо Мраз) го посетува секој фински град или град лично, обично
на главниот плоштад, да им посака на сите среќен Божиќ. Исклучително лесно е да го сретнете затоа што обично улиците во близина на центарот имаат систем на подземно греење што го топи снегот и им олеснува на луѓето да шетаат наоколу.

Треба да знаете дека секое писмо што вели “Дедо Мраз” волшебно ќе ја достигне својата
дестинација: поштите низ целиот свет се предупредени и знаат како да се справат со
писмата до Дедо Мраз.Но, ако сакате Дедо Мраз да знае дека сте толку заинтересирани што ја истражувавте адреса, можете да го ставите неговиот точниот назив на пликот.
Вашето писмо до Дедо Мраз ќе го стигне
Некои деца лично се среќаваат со Дедо Мраз.

Дедо Мраз и неговите елфи (наречени Тонту во Финска) ќе го ценат овој детал и волја
и ќе знаат дека си работел за твоите подароци. Ова е неговата адреса:
Santa Claus
96930 Arctic Circle,
Finland

Токму така: писмото до Дедо Мраз ќе оди до Север до Поларниот Арктички Круг, имагинарната линија над која сонцето не изгрева барем еден ден годишно,и каде што не престојува барем еден ден во годината.
И тука доаѓа најдоброто: ако ја додадете вашата повратна адреса, тој ќе ве напише назад.
Зарем не е одлично?

Како да го направите вашето писмо до Дедо Мраз подобро?
Не постои магичен рецепт или образец за да го направите вашето писмо до Дедо Мраз вистински, но има некои совети кои ќе гарантираат дека ќе бидете добри во пишувањето.

Дедо Мраз не сака да ја скриете вистината. Тој знае дали сте биле лоши или добри,
па лагите во вашето писмо ќе направи да изгледате лошо. Подобро е да се признае дека има
некои области каде што можете да работите за да бидете подобри следната година, и да кажете како станавте подобро лице оваа година. Да се биде добар е постојан процес.
Заблагодарете му за минатогодишните подароци, дури и ако тие не биле 100% она што го побаравте. Тој секоја година мора да се справи со глобалната операција. И не прашувајте премногу! Ако ви треба нешто – велосипед за да се возите на училиште, нешто топло да се облечете за екстремниот студ на зима во Финска – осигурајте се дека му го кажете тоа. Тој сака да чита дека сакате работи што ви се потребни, не само што сакате.

Дедо Мраз, Јоулипаки, во Хелсинки
Сите овие совети ми беа дадени од Јоулипаки, за мене лично, па ако сакате да бидете во добри односи со него, кажете му дека сте пријатели на Биг во Финска и ќе добиете ВИП
третман.
Многу среќа со годинешните божиќни подароци!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Топ 10. намирници за хидратација во летните жештини

Првото нешто на што помислувате во топлите летни денови е чаша ладна вода. И не …