Дневен хороскоп за недела, 09.12.2018:Потрага по среќа, ентузијазам, љубов, пари – сето тоа ќе ги погоди знаците денес…

Овенот креативен, Бикот не знае што сака, Близнаците нерасположени, Ракот во потрага по среќа, добар ден за работа за Лавот, Девицата е нереална, Терезијата е ентузијастична, на Скорпијата и доаѓаат пари, Стрелецот нерасположен, Јарецот ладнокрвен, Водолијата задоволна, а Рибите уживаат…
Ова е денешниот дневен хороскоп:

Овен
Работа
Вие сте креативни и шармантни. Можете да бидете во центарот на вниманието. Можете да преговарате за добра работа на некој коктел, партија, собир.
Љубов
Оние кои се сами ќе имаат среќа да сретнат човек кој е полн со некои нови и нешто
необични идеи.
Здравје
Добро.

Бик
Работа
Вие сте нестабилни, не знаете што сакате. Соработката со Лав, Скорпија или Стрелец
ве доведува во проблеми.
Љубов
Размислувате да работите заедно со вашиот партнер. Тоа не е добра идеја.
Здравје
Склоност кон дебелеење.

Близнаци
Работа
Не пренесувајте го расположението од светот на работа во куќата. Не го правете тоа во натамошни термини, бидејќи ја губите вашата креативност.
Љубов
Емоционално може да бидете во стрес. Несогласувањето во бракот расте. За среќа, тоа е привремено.
Здравје
Излезете за чист воздух.

Рак
Работа
Започнете со соработка со некој од вашето семејство. Веројатно тоа е поблиска братучетка или роден брат. Ќе има пари.
Љубов
Вие сте сигурни во врската што ја имате.Слободниот Рак ја бара неговата среќа.
Здравје
Претежно добро.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Многумина ја носат оваа амајлија а не знаат што значи!

Злото око, познато во грчката култура како „мајка“ (ματι), е проклетство за кое се смета …