(ВИДЕО+ФОТО) Новак ги започна подготовките: Не поднесува „чудни“ мириси во салата!

Одморот за првиот тенисер на светот заврши. Новак Ѓоковиќ се врати на професионалните обврски…Започна со тренинзите но и обврските кон спонзорите…
Декември ќе мине за час, а додека сите ние се радуваме на новогодишните и божиќните празници тој ќе тренира и игра подготвувајќи се за првите турнири во јануари кога го чека и Грен слемот – Австралија Опен.
На неговите профили на социјалните мрежи Новак споделил неколку фотографии и видеа од почнувањето на подготвките но пленат две.
Една е онаа како вежба во сала…

„Јас, кога ги чувствувам сите освежувачи за воздух во салата!“, напиша Новак под една фотка.

На едно видео пак учи чекори за танц за една реклама, како му оди погледнете сами:

„Враќање на работа!“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската …