(ФОТО) Не можел да одолее: Српски фудбалер станал вирален хит поради неговото „гледање“ во градите на водителката

После доделувањето на Златна топка во Италија се избирале најдобрите фудбалери во Серија А, а меѓу наградените бил и српскиот фудбалер Сергеј Милинковиќ Савиќ, кој станал хит на социјалните мрежи – но не поради наградата!
Имено, свеченоста ја водела згодната Дилета Леота во секси фустан кој го откривал нејзиното бујно деколте. Сергеј не можел а да не го забележи тоа па камерите во еден момент „го уловиле“ како со восхит гледа во градите на убавата Италијанка,а фотографиите станале вирални.

View this post on Instagram

The eyes chico, they never lie !

A post shared by @ ballers1818 on

„Очите другар никогаш не лажат“, се шегувале со восхитениот Савиќ на интернет.

Инаку, убавата Дилета на Инстаграм ја следат повеќе од три милиони луѓе и е една од најпопуларните спортски новинарки и водителки во Италија. Пред две години се појавиле нејзини голи фотографии откако мобилниот телефон и бил хакиран.

View this post on Instagram

#relax #sunday 💚

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Невиден натпревар со необичен резултат: Гостите играле со седум играчи и загубиле 20:0!

Последното коло од Seria C во Италија донела несекојдневен натпревар… Домашните победил со 20:0, а …