Најдобриот подарок за вашата пријателка!

Вистинските пријатели се едни од најважните луѓе во вашиот живот. Ваши најверни поддржувачи од денот кога сте се запознале, кои се со Вас и во добро и во лошо. Секогаш тука да ве ислушаат, заедно да се смеете, некој без кој не би можеле да го замислите животот.

Токму поради тоа вашата најверна пријателка ја заслужува вашата благодарност која може да ја искажете со убав гест. Не е тајна дека секоја жена посакува екстра внимание од најсаканите луѓе, па немојте да и го скратите тоа задоволство. Пред да тргнете во потрага по подарок, размислете каква порака сакате да пренесете со него. Цвеќето е најуниверзалниот подарок кој покажува внимание и топли чувства. Но, ако сакате да покажете колку сте научиле од својата пријателка, одберете подарок кој покажува дека се грижите за неа. Направете мало истражување околу подарокот што сте го избрале и објаснете и зошто го подарувате.

Ако сте забалежале дека во последно време таа е под влијание на стрес подарете и нешто што сметате дека ќе и помогне да се опушти. Да речеме колекција од Орифлеим за домашно спа. Погледни ја Орифлеим листа со спа-производи што ќе го направат нејзиниот ден совршен!
Масло за тело Swedish Spa Mirror Ocean
Ова масло содржи хранливи состојки, како масло од бадем, масло од канола и витамин Е, кои го подобруваат здравјето на твојата кожа, правејќи ја хидрирана и мека.
Whipped Waves Путер за телоSwedish Spa
Овој прекрасен путер за тело ќе ја направи твојата кожа мазна и мека. Путерот за тело содржи мешавина од шеа-путер, масло од кокос, канола и сладок бадем, кои длабински ја хидрираат твојата кожа.
Swedish Spa Smooth Rocks Сапун за пилинг и за масирање
Овој сапун за пилинг има пријатен мирис, го отстранува горниот слој мртви клетки и ја подобрува циркулацијата на крвта во твојата кожа, за таа да изгледа свежо и младо.
Swedish Spa Пилинг за тело со кристали од сол
Овој пилинг за тело со хранливи кристали од сол физички ги отстранува мрвите клетки и нечистотии.
Swedish Spa Tranquil Drops Смирувачко масло за бањање
Со етерични масла и екстракти од витамин Е, ова смирувачко масло за бањање е сè што ти е потребно за да создадеш совршена бања! Неговиот мирис има смирувачко дејство.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Германец кој се придружил на ИСИС вели дека го користеле како роб за секс

28-годишен Германец, кој официјално се приклучил на силите на ИСИС во 2015. година, неодамна избегал …