Мажите едногласно: Ваков тип на женско тело најмногу не привлекува!

Неодамна е спроведени мало истражување за тоа каков женско тело мажите најмногу сакаат.
Со експанзијата на плус-сајз манекенките постојано се води полемика околу тоа каков облик на тело најмногу ги привлекува мажите, дали станува збор за премногу вити, атлетски градени дами или жени со облини?

Пронашле три дами со различни типови на градба, една била со облини, друга вита и трета атлетски градена. Сите три во исто време стоеле пред група мажи.
Мажите носеле детектори на погледи кои регистрирале на која дама најдолго им се задржало вниманието.

Сите три жени носеле маички на прерамки и куси тексас шорцеви.
Резултатите биле следни: дури 36. отсто машки погледи ги привлекла дамата со облини, нешто помалку – 35 отсто привлекла девојката која била атлетски градена, а само 29 отсто, т.е. најмалку внимание привлекла витата и слаба девојка.
Ова е дефинитивно доказ дека „слабичките“ повеќе не се пожелни, на што најверојатно можеме да заблагодариме на експанзијата на плус-сајз моделите во модната индустрија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Принцот Вилијам има пресладок прекар за својата миленичка Шарлот!

Откриен е уште еден прекар во британското кралско семејство. За време на посетата на градината …