Дневен хороскоп за четврток, 06.12.2018:Конечно денес на сите ќе им „тргне“ напред и сите добиваат одговор, решенија, почнуваат да донесуваат одлуки, конечни, завршни, на сите им следи олеснување

Меркур денес е во директен поход!Конечно проточна енергија, ретроградноста навистина не намачи на полето на комуникации и односи со луѓето, одлучувањата, на сите денес им тргнало напред и сите добиваат одговор, решенија, почнуваат да донесуваат одлуки, конечни, завршни, на сите им следи олеснување.
Сепак, не се занесувајте дека е се совршено бидејќи Меркур уште некое време ќе престојува во ретроградната сенка. Сепак, тргнало полека, а тоа, ќе се согласите значи многу!

Овен
Работа
Уште не е време за некои сериозни и долгорочни потфсати на работното место. Со тоа сега нека се занимаваат искусни колеги, а времето ќе ви донесе и шанса.
Љубов
Вие забележите несомнени сигнали што ви ги испраќа една личност. Поведете повеќе сметки, и почнете да влијаете на однесувањето на партнерот.
Здравје
Главоболка.

Бик
Работа
Се трудите да се сретнете со колега кој ве нервираа со своите постапки.Ако се впуштате во расправија и докажување на правдата, тоа ќе биде лошо за тебе.
Љубов
Оддавате впечаток за загриженост и лошо расположение. Мали тешкотии и на емотивниот план.
Недостава подобра концентрација.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Бизнис задачите се наталожиле и не сте несигурни кон колегите. Има шанса за
постигнување на подобар статус, но само ако избегнете премногу силно реагирање во друштво на колегите.
Љубов
Вознемирени сте поради зборовите и постапките на лицето што го сакате и ве исплаши несигурноста. Не грижете се, ќе биде сè како што сакате.
Здравје
Возможна инфекција.

Рак
Работа
Разговор со колега не минал како што сте посакувале, но вие чувај “ас во
ракавот “. Имате способност да ги реализирате она што сте го зацртале, а договорот може да го задоволи и двете страни. Исто така може да ви биде “отскочна штица” за идни работни победи.
Љубов
Стабилна ситуација на емотивниот план. Израдувајте го партнерот на оригинален начин.
Здравје
Добро се чувствувате.

Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Ќерка на милионер се обидела да живее како бездомничка: Немала поим што ќе доживее!

Во емисијата „Rich Kids Go Homeless” се случува токму тоа – богаитте деца навикнати на …