(ФОТО) Непечени лешник гнезда – посни или мрсни

Состојки:
200 мл вода
200 г шеќер
150 г маргарин/путер
100 г црно чоколадо
150 г мелени печени лешници
250 г мелени бисквити
Плус:
околу 150 г печени мелено-сечкани лешници
околу 150 г нугат крем

Подготовка: во соодветен сад ставете вода, шеќер, маргарин и чоколадо, па оставете на ниска температура да зоврие. Тргнете го садот од ринглата и веднаш додајте ги мелените бисквити и лешници. Се убаво измешајте и оставете да се излади. Потоа од смесата обликувајте бомбици, валкајте ги во мелено-сечкани лешници и во средина ќе им правите вдлабнатина. Оставете во фрижидер убаво д асе стегнат а потоа полнете ги со нигат крем – посен или мрсен по ваш вкус.

Гнездата се повкусни ако се направат неколку дена порано, убаво да се исушат и стегнат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

loading...
Loading...

Видете следно

(ФОТО) Принцот Вилијам има пресладок прекар за својата миленичка Шарлот!

Откриен е уште еден прекар во британското кралско семејство. За време на посетата на градината …